İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sıkça Sorulan Sorular

 

Burun Kanaması


Bu kategoride toplam 5 adet not kaydı bulunmuştur.

burun kanamasına dikkat!

Burun kanamaları çoğunlukla can sıkıcıdır. Ancak bazen korkutucu ve yaşamı tehdit edici boyuttadır. Uzmanlar burun kanamalarını iki gruba ayırmaktadırlar. Ön burun kanamaları burun ön kısmından gelen kanamalardır. Ayakta duran yada oturan kişide burun deliğinden akan kanama şeklinde kendini gösterir. Arka kanama: Burun arkasından olan kanamadır. Kanama geniz e doğrudur. Otururken veya ayakta dururken bile ka .....

Bu yazı 28.01.2013 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 1112 defa incelenmiştir.

Detaylarını Oku...

BUrun ön kanamalarının durdurulması için ne yapmalı?

Siz yada çocuğunuzda ön burun kanaması varsa şunları uygulayınız:   Burunun ucundaki yumuşak kısmını başparmağınızla diğer iki parmağınız arasına alınız. Burunu parmakla sıkıştırılmış olarak yüzünüze doğru bastırın. Beş dakika böyle bekleyiniz. (Saat tutunuz.) Başınızı kalbinizden daha yüksek tutmaya dikkat ediniz. Bu nedenle oturmanız yada başınız daha yukarda uzanmanınız .....

Bu yazı 28.01.2013 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 1094 defa incelenmiştir.

Detaylarını Oku...

Burun kanaması durduktan sonra yeniden kanamayı önlemek için ne yapmalıyız?

Sümkürmemeye dikkat ediniz. Yerden ağır bir şey kaldırmak yada buna benzer zorlayıcı hareketler yapmayınız. Başınızı mutlaka göğsünüzden daha yukarda tutmaya çalışınız.

Bu yazı 28.01.2013 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 1104 defa incelenmiştir.

Detaylarını Oku...

Burun kanaması tekrarlarsa ne yapmalı?

Burun içindeki tüm pıhtıları sümkürerek temizleyiniz. 3, 4 defa her iki burun deliğine dekonjestan burun spreyi sıkınız. Tekrar en baştaki 1. ve 3. basamaktaki gibi buruna baskı yaparak sıkınız. Doktorunuzu arayınız.

Bu yazı 28.01.2013 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 1077 defa incelenmiştir.

Detaylarını Oku...

Burun kanaması olunca nezaman doktora başvurmalıyım?

Eğer kanama durmuyorsa veya yeniden kanamaya eğilim gösteriyorsa; Eğer kanama nedeniyle yorgunluk ve halsizlik hissediliyorsa. Eğer kanamanız burun önüne kanamadan çok boğaz arkasına doğru oluyorsa.

Bu yazı 28.01.2013 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 1009 defa incelenmiştir.

Detaylarını Oku...

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları Op. Dr. Serap Güralp aittir.